Góry Świętokrzyskie 2023

14-03-2023

Kolejna wyprawa z PTTK Klucze – tym razem w Góry Świętokrzyskie. Naszym celem była Łysica (612 m n.p.m.), zaliczana do Korony Gór Polskich.

Wędrówkę na szczyt rozpoczęliśmy w miasteczku Święta Katarzyna, po drodze minęliśmy pomnik Żeromskiego i źródło Św. Franciszka. Na szczycie członkowie naszego zarządu wręczyli legitymację i odznakę PTTK nowemu koledze- witamy w gronie członków PTTK . Ruszyliśmy dalej. Przeszliśmy przez Skałę Agaty nazywana też Zamczyskiem, a wędrowanie jodłowym lasem dało nam dużo frajdy.

Nasz wyjazd składał się z dwóch części: po wędrówce ,czekały na nas baseny tropikalne w Kielcach. Osoby, które nie poszły relaksować się w termalnych wodach, zwiedziły Park Krajobrazowy Kadzielnica, powstały na terenie dawnego kamieniołomu. Jest to piękne miejsce z ciekawymi formacjami geologicznymi, podziemną ścieżką jaskiń, amfiteatrem i pomnikami.