Aktualności

Rajd WIOSENNE KLUCZE

07-05-2016

Motywem przewodnim tegorocznego rajdu „Wiosenne Klucze”, otwierającego sezon turystyczny NW była Przemsza płynąca prze naszą gminę.

O godzinie 8:45 zebraliśmy się przy wejściu głównym SP w Kluczach, gdzie uczestników powitała Prezes naszego koła Małgorzata Kocjan oraz Dyrektor GZO Jarosława Kraszewska.

Wyruszyliśmy na ok.18 km. trasę rajdu, która prowadziła nas szlakami turystycznymi i leśnymi duktami do wieży obserwacyjnej w Bogucinie i dalej przez Jaroszowiec na Kobylicę. Tam nad rzeką uczestnicy mieli dłuższy odpoczynek w cieniu sosnowych drzew. Miejsce odpoczynku oczarowało nas ciszą i bliskością natury, a szum płynącej wody działał bardzo relaksująco.

Ruszyliśmy w dalszą drogę. Cały czas towarzyszyła nam płynąca w pobliżu rzeka. Zobaczyliśmy naprawdę malownicze zakątki. Dotarliśmy do Golczowic, skąd po krótkim odpoczynku poszliśmy do Klucz. W szkole czekała na nas pyszna, gorąca, wojskowa grochówka przygotowana przez Panią Miecię.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy znaczek rajdowy, zaprojektowany przez kol. Kazimierza Ściążko, członka naszego koła. W rajdzie wzięło udział łącznie ponad 70 osób. Oprócz członków koła w wycieczce uczestniczyli mieszkańcy Klucz, Jaroszowca, Sławkowa, Olkusza oraz duża grupa dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kluczach pod opieką Pań: Mirosławy Dziatłowicz i Marty Myszewskiej.

Impreza współfinansowana ze środków Gminy Klucze w ramach zadania pn. „Bez względu na to, ile masz lat – z nami możesz poznać świat” prowadzonego przez Koło PTTK w Kluczach. Dziękujemy wszystkim za udział i wspaniałą postawę turystyczną w czasie rajdu.

Zarząd Koła PTTK w Kluczach

Dane kontaktowe

Oddział PTTK
im. Zbigniewa Czapnika w Kluczach
ul. Zawierciańska 30
32-310 Klucze

NIP : 6372204446

Urząd Gminy Klucze

PTTK