Otwarcie Sezonu Turystycznego

08-04-2017

Wraz z nadejściem wiosny przyszedł czas na rajd PTTK otwierający sezon turystyczny. Tegoroczna trasa prowadziła nas leśnymi ścieżkami ze Szkoły Podstawowej w Kluczach przez Kopalnię Dolomitu „Stare Gliny”, Zakłady Wapienno-Piaskowe SILIKATY z powrotem do budynku szkoły, gdzie była meta rajdu. Nad bezpieczeństwem uczestników marszu czuwali strażacy z OSP w Kluczach. Dzieci i młodzież z kluczewskich szkół pozostawali pod opieką Mirosławy Dziatłowicz-Wicedyrektora SP w Kluczach.

Przewodnikami wycieczki byli członkowie naszego koła: Kazimierz Ściążko podzielił się wiedzą na temat kopalni dolomitu natomiast ZWP SILIKATY i produkcję cegły pokazał uczestnikom Tadeusz Jagła.

Otwarcie Sezonu Turystycznego było imprezą współfinansowaną ze środków Gminy Klucze.